Dlaczego leczymy próchnicę pod mikroskopem? Aby zrobić to jak najlepiej! Praca w powiększeniu umożliwia nam minimalną preparację tkanek własnych zęba Pacjenta.
Dzięki odbudowywaniu punktów stycznych pod mikroskopem, są one idealne, mają gładkie przejścia, a Pacjent może swobodnie nitkować zęby.
Pod mikroskopem możemy wykryć małe ubytki, które nie są widoczne gołym okiem.
Posiadamy tor wizyjny, dzięki czemu Pacjent może obserwować cały zabieg.
Bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie zmian próchnicowych, ponieważ pozostawienie najmniejszych odwapnień może spowodować próchnicę wtórną – pod wypełnieniem.
Stosujemy najlepszej jakości kompozyty Enamel HRI+ Biofunction, które mają ścieralność porównywalną do ścieralności szkliwa, dlatego wypełnienia służą wiele lat.
Pracujemy także w koferdamie, czyli gumie lateksowej, która zabezpiecza pole zabiegowe, a tym samym wypełnienia są maksymalnie szczelne i trwałe.
Nasi lekarze odbudowują zęby zgodnie z anatomią – wszelkie bruzdy, guzki, stoki guzków są modelowane tak, aby wypełnienie spełniało jak najlepiej funkcję zgryzową i estetyczną.
Pacjent ma wykonywane zdjęcia przed, w trakcie oraz po zabiegu, aby był świadomy wielkości próchnicy i widział efekty naszej pracy.
Przekazujemy zalecenia pozabiegowe oraz przypominamy o konieczności regularnych wizyt kontrolnych – podstawą gwarancji na wypełnienia jest zgłaszanie się Pacjenta co pół roku na wizytę kontrolną do lekarza dentysty.
Umów się na konsultację
Umów się na wizytęDzięki podgrzewaniu materiału kompozytowego jestesmy w stanie wykorzystać maksymalnie jego właściwości wytrzymałościowe i estetyczne.
Przeprowadzone badania wykazały pozytywny wpływ podgrzewania kompozytu na wzrost jego twardości i odporności na ścieranie.
Pracujemy na materiałach biokompatybilnych, co gwarantuje perfekcyjną integrację w harmonii z ludzkim ciałem, bez uwalniania jakichkolwiek substancji toksycznych.
Dzięki użyciu powiększenia z łatwością diagnozujemy próchnicę i różnicujemy ją z innymi zmianami
Wykonujemy zdjęcia przed, w trakcie i po leczeniu, aby Pacjent był w pełni świadomy wykonywanej procedury.
Bardzo ważne jest idealne odtworzenie naturalnych struktur zęba takich jak guzki czy bruzdy nie tylko ze względów estetycznych , ale również funkcjonalnych. Odbudowywanie wypełnień „na płasko” może powodować w przyszłości zaburzenia w stawie skroniowo-żuchwowym, bóle głowy oraz bruksizm. Takie wypełnienia należy rekonstruować, aby cieszyć się pełnią zdrowia jamy ustnej.
Używamy biofunkcjonalnych materiałów niezawierających toksycznej żywicy Bis-GMA.
Umów się na konsultację
Umów się na wizytę