Licówki

Najbardziej estetyczne rozwiązanie dla poprawy Twojego uśmiechu!

Licówki to ultracienkie łuski porcelanowe pokrywające zewnętrzną część zęba, poprawiające kształt, kolor i estetykę całego uśmiechu. Porcelana gwarantuje najbardziej naturalny efekt, nie powoduje alergii oraz nie przebarwia się, jest to rozwiązanie wieloletnie. Licówki w trakcie cementowania są na stałe łączone z zębem, dzięki czemu są odporne na urazy mechaniczne.

Kiedy możemy zastosować licówki?

W przypadku diastemy i tremów (widocznych przerw pomiędzy zębami), aby zamknąć te przestrzenie.

Przed
Po

W przypadku przebarwień zębów (w tym przebarwień polekowych)

Przed
Po

W przypadku niezadowolenia pacjenta z kształtu zębów.

Przed
Po

W przypadku obecności wielu nieszczelnych wypełnień na zębach.

Przed
Po

Wymiana licówek kompozytowych na porcelanowe.

Przed
Po

Zastosowanie licówek po urazie.

Przed
Po

Jak dbać o licówki?

Higiena jamy ustnej po założeniu licówek nie zmienia się. Dbamy o nie jak o własne zęby; szczotkujemy dwa razy dziennie, nitkujemy, stosujemy płukanki. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie szczoteczki elektrycznej, która jest bardziej precyzyjna i dociera do trudnodostępnych miejsc. Licówki nie przebarwiają się, a więc nie ma konieczności stosowania past wybielających, a wręcz są niewskazane.

Jak wygląda przygotowanie zębów do założenia licówek?

Pierwszym etapem w naszej klinice jest zaprojektowanie i przedstawienie pacjentowi jak można poprawić jego uśmiech. Założenie wstępnych licówek pomaga nam w ustaleniu szczegółów kształtu, koloru. Pacjent może zobaczyć jak będzie wyglądał jego uśmiech po zacementowaniu docelowej pracy.

Kolejnym etapem jest delikatne nieinwazyjne szlifowanie zębów pod mikroskopem, które ogranicza się jedynie do zmatowienia szkliwa, aby licówki porcelanowe wykazywały lepszą przyczepność podczas cementowania. Po oszlifowaniu pacjent wychodzi z licówkami zastępczy

Przed szlifowaniem
Po szlifowaniu
Licówki zastępcze
Kolejna wizyta to cementowanie licówek zaprojektowanych i wytworzonych w laboratorium na stałe. Jest to najdłuższa wizyta. Cementowanie przebiega w kontroli mikroskopowej przy użyciu koferdamu całkowicie izolującego od wilgotnego środowiska jamy ustnej, co daje gwarancję szczelności i dobrego efektu estetycznego.

Jak wygląda przygotowanie zębów do założenia licówek?

Przed
Po

Obejrzyj video

Pełna realizacja od backstage’u