Leczenie endodontyczne (kanałowe)

Specjalizujemy się w leczeniu endodontycznym (kanałowym) pod mikroskopem wykorzystując najnowsze urządzenia i technologię wypełniania kanałów korzeniowych.

Do diagnozowania i klasyfikowania zębów do leczenia kanałowego używamy zdjęć rentgenowskich, które wykonujemy na miejscu. Procedura wykonywana przy użyciu koferdamu zapewnia całkowite odizolowanie leczonego zęba od środowiska jamy ustnej, wilgoci i bakterii, unikamy tym samym zakażeń kanałów korzeniowych. Kanały korzeniowe są przez nas ozonowane, aby całkowicie zlikwidować ryzyko powtórnego zakażenia. Zęby leczone kanałowo bardzo często stanowią filary pod pracę protetyczne, dlatego tak ważne jest ich prawidłowe przeleczenie.

Praca w powiększeniu zapewnia gwarancję znalezienia wszystkich kanałów, dokładne ich opracowanie i wypełnienie, a nawet pozwala na usunięcie złamanych narzędzi w kanale i powtórne przeleczenie zęba.

Umów się na konsultację

Umów się na wizytę
BEEFILL 2 w 1 – dzięki technice kondensacji pionowej możemy uzyskać trójwymiarowe wypełnienie kanału korzeniowego oraz gwarancję wypełnienia korzeni bocznych.
MAILLEFER THERMAFIL – unikalna termo-mechaniczna metoda wypełniania kanałów korzeniowych za pomocą plastikowego wkładu pokrytego gutaperką , co zapewnia maksymalnie szczelne ich zamknięcie.
Endometr Morita - elektroniczny lokalizator wierzchołkowy niezawodnie określający długość roboczą kanału korzeniowego.
Mikroskop Leica  mikroskop zaprojektowany z myślą o stomatologii - doskonałe i niezbędne narzędzie w codziennej praktyce naszych dentystów. Praca pod mikroskopem zapewnia wygodną pozycję leżącą dla pacjenta i ergonomiczną postawę lekarza. Leczenie jest szybsze i wydajniejsze, a jakość usług znacząco wzrasta. Opracowywanie zębów pod mikroskopem zapewnia minimalną preparację tkanek pacjenta. Leczenie kanałowe na dzień dzisiejszy nie powinno odbywać się bez mikroskopu, aby uniknąć niepotrzebnych powikłań. Mikroskop pomaga nam w diagnozowaniu próchnicy, usuwaniu kamienia nazębnego oraz jest niezbędny przy cementowaniu prac protetycznych (koron,mostów).
4 główne korzyści leczenia kanałowego pod mikroskopem:
  1. 1. Łatwość znalezienia wszystkich kanałów korzeniowych
  2. 2. Prawidłowe opracowanie, dezynfekcja i wypełnienie kanałów korzeniowych, dzięki dobrej widoczności
  3. 3. Możliwość usunięcia narzędzi pozostawionych w kanałach, i powtórnego leczenia endodontycznego
  4. 4. Leczenie jest całkowicie bezbolesne i często może być przeprowadzone nawet na jednej wizycie

Umów się na konsultację

Umów się na wizytę
Rezultaty mówią same za siebie
Przed leczeniem
Po leczeniu
Przed leczeniem
Po leczeniu
Przed leczeniem
Po leczeniu
Przed leczeniem
Po leczeniu

Umów się na konsultację

Umów się na wizytę