Implantologia

Implanty cieszą sie coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów ze względu na wygodę użytkowania, powodzenie leczenia i bezbolesność zabiegu. Nasz doświadczony zespół zapewnia kompleksową opiekę przed i pozabiegową.
Implant to metalowa śruba tytanowa odpowiadająca korzeniowi zęba wkręcana do kości pacjenta. Tytan jest w stu procentach biozgodny, organizm ludzki nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Przez pół roku następuje proces osteointegracji implantu z kością, a następnie po tym czasie wykonywana jest korona na implancie i pacjent może cieszyć się w pełni odtworzonym zębem.

Zajmujemy się również sterowaną regeneracją kości, zabiegiem podnoszenia zatoki oraz implantoprotetyką.

  • Kiedy szczęka i żuchwa idealnie do siebie pasują, a zęby są równe, twarz zyskuje na wyglądzie, jej owal, profil mają naturalny kształt, a uśmiech jest pełen wdzięku
  • Wyprostowanie zębów umożliwia zlikwidowanie lub znaczne zmniejszenie wielu wad wymowy
  • Idealne rozgryzanie jedzenia ułatwia trawienie i regularne wypróżnienia oraz chroni układ pokarmowy przed wieloma chorobami
  • Proste zęby łatwiej zabezpieczyć przed próchnicą i chorobami dziąseł

Stały aparat na zęby może być stosowany tylko u osób posiadających zęby stałe i z zakończonym rozwojem narządu żucia, co następuje najczęściej ok. 14 roku życia. Oferujemy komplesowe leczenie ortodontyczne za pomocą aparatów stałych metalowych , estetycznych oraz samoligaturujących oraz wyjmowanych jak i nowoczesnym przeźroczystym, estetycznym aparatom (typu Clear Aligner).

Clear Aligner to nowoczesna technologia w ortodoncji. Idealna alternatywa dla osób niewyobrażających sobie nosić aparat stały. Clear Aligner to przezroczysty, niewielki, niewidoczny aparat idealnie dopasowany do zębów pacjenta, który powinno się nosić przez minimum 20 godzin dziennie. Zdejmuje się go jedynie do spożywania posiłków. Zapewnia pacjentom utrzymanie higieny jamy ustnej dzięki temu, że można go z łatwością zdejmować i szczotkować zęby jak zawsze. Aparat ten może być stosowany u nastolatków powyżej 14 roku życia oraz u dorosłych.

Zapraszamy na konsultację!