Higienizacja i wybielanie zębów

Higienizacja, czyli profesjonalne oczyszczanie zębów powinno poprzedzać każdą procedurę stomatologiczną i składa się z czterech etapów.

Pod koniec każdej wizyty higienizacyjnej pacjent dostaje instruktaż higieny jamy ustnej dobrany do jego potrzeb, ma możliwość przetestowania szczoteczki elektrycznej Oral-B oraz higienistka dobiera odpowiednie akcesoria do higieny jamy ustnej.

Zabieg wybielania trwa od pół godziny do dwóch godzin i jest wspomagany dzięki użyciu lampy aktywującej preparat. Wykonujemy także nakładki wybielające.

Etapy wybielania:
  1. Zabieg usuwania kamienia nazębnego (scaling) jest fazą usunięcia w kontroli mikroskopowej kamienia za pomocą ultradźwięków, który jest upostaciowaną formą bakterii tlenowych jak i beztlenowych. Powoduje on obniżanie się dziąseł, prowadzi do ich chorób a w rezultacie może powodować zapalenie przyzębia i ruchomość zębów. Kamień jest czynnikiem prozapalnym w jamie ustnej i należy go systematycznie usuwać. Kobiety powinny bezwzględnie odbyć dwie wizyty higienizacyjne w trakcie ciąży. W tym okresie obserwuje się skłonność do odkładania kamienia oraz stanu zapalenia dziąseł.
  2. Następny etap to usunięcie osadów (piaskowanie) powstałych w wyniku spożywaniu herbaty, kawy oraz palenia tytoniu. Wykorzystujemy najlepsze piaskarki do piaskowania poddziąsłowego, naddziąsłowego i przydziąsłowego, dlatego kompleksowo zajmujemy się pacjentami periodontologicznymi. Dobieramy indywidualnie piaski profilaktyczne do typu osadu. Piaskowanie poprawia estetykę uśmiechu wybielając delikatnie zęby oraz daje uczucie świeżości i gładkich zębów pacjentowi.
  3. Kolejnym etapem jest polerowanie przy użyciu past profilaktycznych zabezpieczające zęby przed ponownym osadzaniem się osadu. Dzięki temu szkliwo jest zabezpieczane i chronione.
  4. Ostatnia faza to fluoryzacja, która polega na użyciu lakierów/pianek/żeli z fluorem bądź hydroksyapatytem. Produkty dobierane są zgodnie z wiekiem i zapotrzebowaniem pacjenta.

Zapraszamy na zabieg profesjonalnej higienizacji co pół roku.

Stosujemy bezpieczne metody wybielania gabinetowego i nakładkowego oraz zębów martwych, zgodne z rozporządzeniem UE, także u pacjentów z nadwrażliwością, dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych preparatów z nanohydroksyapatytem.(wybielanie Prevdent).

*Wybielanie Prevdent – nowoczesny system wybielania gabinetowego skierowany dla pacjentów głównie z nadwrażliwością, bazujący na składniku jakim jest nanohydroksyapatyt, który zamyka otwarte kanaliki zębinowe powodujące nadwrażliwość zębów. Dzięki zabiegowi znoszona jest uporczywa nadwrażliwość zębów, a skutkiem ubocznym jest wybielanie zębów o kilka tonów. Procedura łączy w sobie dwa zabiegi: znoszenia nadwrażliwości i wybielania, dlatego jest coraz częściej wybierana przez pacjentów.