Chirurgia

W ramach chirurgii stomatologicznej zajmujemy się ekstrakcjami zębów mądrości, leczeniem chorób przyzębia, wesibuloplastyką, oraz podcinaniem wędzideł i gingiwektomią.

Zęby mądrości są zakwalifikowane do usunięcia najczęściej z powodu napierania na zęby sąsiednie i w rezultacie krzywienie zębów pozostałych, z powodu wyrastania poza łukiem zębowym, dolegliwości bólowych podczas wyrzynania się. Często higiena w tych okolicach jest utrudniona i zaczyna się proces próchnicowy. Przy ósemkach często pojawiają się problemy z tkankami miękkimi (obrzęk, ból, zaczerwienienie). To resztki pokarmowe i bakterie wywołują takie objawy i dlatego, należy usunąć ząb, aby nie doprowadzić do rozwoju próchnicy.

Leczenie ortodontyczne często wykorzystujemy do przygotowania Pacjenta do późniejszego leczenia protetycznego np. zakładania koron czy licówek, aby zminimalizować szlifowanie tkanek własnych zęba Pacjenta do minimum.

Umów się na konsultację

Umów się na wizytę
Doświadczenie i pasja

Usunięcie często chroni przed wadami ortodontycznymi, próchnicą, bólem oraz przywraca komfort przy wykonywaniu czynności higienicznych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc jest bezbolesny. Następnie pacjent jest objęty opieką pozabiegową, dostaje zalecenia i umawiany jest na wizytę kontrolną.

Podcięcie wędzidła jest koniecznie (wesibuloplastyka) przy istniejącym ryzyku wady wymowy, przy problemie z ssaniem u niemowląt, a także przy wykonywaniu prac protetycznych kiedy wędzidło wargi górnej uniemożliwia użytkowanie protezy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, jest krótki i bezbolesny, dzięki użyciu najnowocześniejszego noża chirurgicznego, który natychmiast koaguluje i hamuje krwawienie.

Gingiwektomia to zabieg polegający na wydłużeniu koron zębów poprzez wycięcie przerośniętych dziąseł. Wykonywany zabieg wpływa na zwiększenie estetyki uśmiechu, wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, a więc jest bezbolesny. Używamy nowoczesnego noża chirurgicznego, który natychmiast hamuje krwawienie, a więc pacjent od razu po zabiegu może cieszyć się nowym uśmiechem.