Chirurgia

CHIRURGIA

W ramach chirurgii stomatologicznej zajmujemy się ekstrakcjami zębów mądrości, leczeniem chorób przyzębia, wesibuloplastyką, oraz podcinaniem wędzideł i gingiwektomią.

Zęby mądrości są zakwalifikowane do usunięcia najczęściej z powodu napierania na zęby sąsiednie i w rezultacie krzywienie zębów pozostałych, z powodu wyrastania poza łukiem zębowym, dolegliwości bólowych podczas

Doświadczenie i pasja

CHIRURGIA

W ramach chirurgii stomatologicznej zajmujemy się ekstrakcjami zębów mądrości, leczeniem chorób przyzębia, wesibuloplastyką, oraz podcinaniem wędzideł i gingiwektomią.

Zęby mądrości są zakwalifikowane do usunięcia najczęściej z powodu napierania na zęby sąsiednie i w rezultacie krzywienie zębów pozostałych, z powodu wyrastania poza łukiem zębowym, dolegliwości bólowych podczas wyrzynania się. Często higiena w tych okolicach jest utrudniona i zaczyna się proces próchnicowy. Przy ósemkach często pojawiają się problemy z tkankami miękkimi (obrzęk, ból, zaczerwienienie). To resztki pokarmowe i bakterie wywołują takie objawy i dlatego, należy usunąć ząb, aby nie doprowadzić do rozwoju próchnicy.

Doświadczenie i pasja
Usunięcie często chroni przed wadami ortodontycznymi, próchnicą, bólem oraz przywraca komfort przy wykonywaniu czynności higienicznych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc jest bezbolesny. Następnie pacjent jest objęty opieką pozabiegową, dostaje zalecenia i umawiany jest na wizytę kontrolną.

Podcięcie wędzidła jest koniecznie (wesibuloplastyka) przy istniejącym ryzyku wady wymowy, przy problemie z ssaniem u niemowląt, a także przy wykonywaniu prac protetycznych kiedy wędzidło wargi górnej uniemożliwia użytkowanie protezy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, jest krótki i bezbolesny, dzięki użyciu najnowocześniejszego noża chirurgicznego, który natychmiast koaguluje i hamuje krwawienie.

Gingiwektomia to zabieg polegający na wydłużeniu koron zębów poprzez wycięcie przerośniętych dziąseł. Wykonywany zabieg wpływa na zwiększenie estetyki uśmiechu, wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, a więc jest bezbolesny. Używamy nowoczesnego noża chirurgicznego, który natychmiast hamuje krwawienie, a więc pacjent od razu po zabiegu może cieszyć się nowym uśmiechem.