12.01.2020
Biologiczne usuwanie amalgamatu

Posiadając wypełnienia amalgamatowe, warto zdecydować się na bezpieczne ich usunięcie. Nasz gabinet dysponuje odpowiednio wyposażonym sprzętem oraz doświadczonym personelem, który stosując odpowiednie procedury zabezpiecza pacjenta oraz pole operacyjne do procesu usuwania wypełnień amalgamatowych i zawartej w nich toksycznej rtęci.

W czasie zabiegu wymagane są odpowiednie środki ostrożności. Najważniejszą kwestią zarówno dla pacjenta, jak i stomatologa i jego asysty, jest zapewnienie właściwej ochrony przed wdychaniem ulatniających się podczas opracowywania oparów rtęci.

Do wykonania zabiegu gabinet jest odpowiednio przygotowany. Twarz i drogi oddechowe pacjenta są okrywane. Stosowany jest koferdam- guma odseparowująca konkretny ząb i zasłaniająca resztę jamy ustnej, tak aby opiłki amalgamatu nie dostały się do gardła. Używany jest specjalny ssak oraz maski pochłaniające i rtęć. Usuwanie amalgamatów odbywa się na bardzo wolnych obrotach i przy użyciu specjalnych wierteł.

Po zabiegu ząb zostaje odkażony i zabezpieczony, a pacjent specjalnie przygotowaną płukanką płucze jamę ustną oraz przyjmuje preparaty wiążące rtęć. Następnie ząb po okresie regeneracji jest odbudowany materiałami wolnymi od BPA i żywic alergizujących lub pełnoceramicznymi nakładami.

Nasz przeszkolony zespół jest gwarancją bezpiecznego usuwania amalgamatów. Ponieważ podczas zabiegu zachowujemy wszelkie wymagane procedury, nasi pacjenci mogą być pewni, że usuwanie amalgamatów nie odbije się na ich zdrowiu.

Udostępnij artykuł: